האם אתה צריך לעשות עבודות צילום בחינם?

בדרך כלל יש שתי נקודות מבט שעולות כשאתה מעלה נושא זה:

• גרסה 1: לעולם, אלוהים אדירים, אתה הורס את הענף, NOOB! חשיפה לא משלמת את החשבונות. לא היית מצפה שרופא יעבוד בחינם. אתה הסיבה שצלמים לא יכולים להתפרנס בכבוד.
• גרסה 2: כן. אתה צריך לצבור ניסיון ואתה לא יכול לצפות שאנשים ישלמו על זה. אתה לא הסיבה שאנשים לא יכולים להרוויח כסף בצילום. אם אינך זקוק לכסף, אז מדוע עליך לחייב אנשים? עשו מה שאתם רוצים לעשות והתעלמו מכל השאר.

ובכן, כמו בכל הדברים, זה קצת יותר ניואנסי מהוויכוחים שאתה שומע בפורומים באינטרנט. חינם קורה בכל רמות הצילום כל הזמן. מאלו מכם שרק התחילו, לצלם את ילדי החברים שלכם, עד צלמי כוכבי העל שעושים טובה לחבר במשרד פרסום. לפעמים משתלם לצלם בחינם. לפעמים אתה רק רוצה לצלם בחינם, ולא משנה מה יש שיגידו, לא תמיד יש בעיה עם זה.

צ’ייס ג’רוויס כתב פוסט נהדר בבלוג לפני שנים שתמיד דבק בי. אם זה לא נותן לך שניים משלושת הדברים הבאים, אז כנראה שלא כדאי לצלם:

• כסף
• תיק עבודות
• יחסים

זו גישה פשוטה שבאמת עושה את זה פשוט לעזור לך להבין אם אתה צריך לצלם בחינם. עכשיו, ככל שהלוואי שהייתי בנקודה של צ’ייס ג’רוויס בקריירה שלי, אני לא. לכן שיניתי את זה; האם זה משלם לי, בונה לי אנשי קשר או בונה את תיק העבודות שלי? זה עשה לי די טוב עד כה. אז עם זה טרי בראש, בואו נסתכל כיצד תוכלו להשתמש בחינם לטובתכם.

שלם כדי לשחק

אני אהיה כנה כאן; אם מישהו מוכן לשלם לי את שיעורי לצילום ייבוש צבע, אני אעשה את זה.

עד כמה שהמדיה החברתית מציפה את הזנות שלנו עם צלמים “שחיים את החיים הטובים ביותר שלהם” (אלוהים אני שונא את הביטוי הזה) ובוחרים רק בעבודות שמאכילות את נשמתם, רובם בשלב זה או אחר (ורבים עדיין צריכים) לקחת כל מה עבודה משלמת להם. הם פשוט שוכחים בנוחות להוסיף את זה לסיפור האינסטה שלהם. בטח, אתה שם עבודה בתיק שלך רק שאתה רוצה לצלם, אבל אם הם משלמים ואתה צריך את הכסף, אתה לוקח את העבודה.

שילמו לי כדי לצלם דברים שלעולם לא יהפכו את תיק העבודות שלי, אבל פירושם שאני צריך לשלם את המשכנתא שלי. הפתגם הישן אומר שכסף לא יכול לקנות לך אושר, אבל הוא יכול לתת לך חופש. אם על ידי ביצוע עבודות משעממות זה אומר שאתה יכול לנסוע כדי לצלם את הפרויקט שתמיד רצית לעשות, אז אתה מוציא את היצירתיות שלך מהעבודה, רק בדרכים אחרות. עם זאת, מאמר זה עוסק מתי כדאי לצלם בחינם, אז נעבור לסיבה הברורה ביותר לעבוד בחינם – לבנות את תיק העבודות שלך.

בניית תיק העבודות שלך

אתה צריך לבנות תיק כדי לגרום ללקוחות לשלם לך עבור עבודתך, ובכל זאת אתה צריך לקוחות כדי לקבל תיק. זהו התרחיש הקלאסי של עוף וביצה. כאשר אתה מתחיל וחושב שאולי תרצה שאנשים ישלמו לך עבור השירותים שלך, אתה צריך להיות מסוגל להראות שאתה יכול לעשות את העבודה שאתה רוצה לעשות. הפיתרון הפשוט הוא להציע צילום תמורת חומר פורטפוליו.

אפשרות זו פירושה גם שתוכלו להגיע למצבים עם אנשים ומיקומים ספציפיים שאולי לא הצלחתם להגיע לבד או ששילמתם על מנת לצלם עם התיק הנוכחי שלכם. בעולם המוסיקה צילמתי בחינם המון. שמרתי על כל הזכויות על התמונות ושלחתי אותן לסוכנות תמונות כדי להרוויח כסף בדרך זו. בעוד שהאתר בו צילמתי לא שילם; הם קיבלו לי גישה.

סביר להניח כי ירי לסוכנות לא יביא לך גישה מהבמה בפסטיבל מוסיקה. הירי לפרסום הנכון, בחינם, יכול. היכולת להשיג חמש דקות עם אדם שייראה נהדר בתיק העבודות שלך היא יקרה מפז. אלא אם כן תהיה עבודה דומה בתיק העבודות שלך, אתה תתאמץ לקבל תשלום עבור זה. זהו סוג העבודה החינמית שמובילה לעבודה בתשלום רב יותר ובונה לך תיק בעיטות.

הריגוש

אל לנו לשכוח, שפרסום הוא באז גדול, במיוחד כשאתה מתחיל. למרבה הצער, צלמים רבים שמשלמים להם תמורת משימות יכולים לשכוח זאת. אתה לעולם לא צריך לזלזל בסוג זה של דחיפה לביטחון העצמי שלך.

הצילום שלי התחיל בסקייטבורד. זו הייתה הסיבה שהרמתי מצלמה. יריתי בכל מי שנכנס לאזור שלי ושלחתי תמונות למגזינים כל הזמן. ואז, משהו מדהים קרה – המגזין פרסם אחד!

מעט מאוד מחליף את הריגוש שבפרסום לראשונה. צילום שצילמתי היה במגזין שאהבתי מילדותי. זו הייתה ההרגשה הטובה ביותר אי פעם! למי אכפת אם קיבלתי שכר? הייתי צעיר ועשיתי את הדבר היחיד שתמיד רציתי לעשות – להופיע במגזין. דבר אחד זה היה אות שאני באמת יכול לעשות משהו עם המצלמה שלי. הייתי מספיק טוב כדי להיות מוצג לצד צלמים שראיתי בהם. עדיין יש לי את המגזין הזה בקופסה איפשהו, ולעולם לא אפטר ממנו.

עם זאת, סוג זה של יריות חינם דורך קו דק מאוד. כשאתה יורה בחינם אתה תמיד המחיר הנכון. נסו לא להיכנס להרגל זה, במיוחד לאותו פרסום.

בדיקות, 1, 2, 3

צלמים מבוססים אפילו יותר זקוקים לפעמים לצילומים בחינם. זה יכול להיות פשוט כמו לבדוק מצלמה חדשה או לנסות טכניקה חדשה. אני מתכנן לשכור כמה מצלמות בקרוב ואזמן את זה כשיהיו לי כמה עבודות בסוף שבוע. עם זאת, אני אציע גם לצלם בחינם למישהו בזמן שהייתי עם המצלמה.

כשמישהו שילם עבור השירותים שלך, מבקש ממנו לחשוף איתך בזמן שאתה מגרד בראש ולנסות להבין איזו הגדרת תפריט אתה זקוק, היא לא דרך לבנות את הביטחון שלהם או את הפרופיל שלך. זה אומר שאני יכול באמת להתנסות במצלמה בהמשך הצילום כשאני יודע שיש לי כמה תמונות נהדרות עבור הלקוח.

על ידי ארגון של צילום חופשי, עם זאת, אני יכול לבזבז את כל הצילומים בניסויים עם המצלמה ובדיקה איך אני רוצה. לאדם שמקבל את הצילומים החופשיים לא אכפת לו (או פשוט יצטרך לגחך וחשוף) את הזמן שאני מקדיש לעבוד על איזו הגדרת תפריט אני זקוק.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *