הדרכות לצילום מאקרו: צילום בסדר גודל קטן

צלמים רבים כיום רוצים לדעת לצלם תמונות מאקרו, בזכות מספר גדל והולך של תמונות יפות ברשת של צמחים, בעלי חיים וחרקים קטנים. צילום מאקרו הוא לא תמיד קל, במיוחד למתחילים, אך זהו אחד הז’אנרים המתגמלים ביותר של צילום שתוכלו לעשות. עם הכישורים הנכונים, תוכלו לצלם תמונות מדהימות אפילו בחצר האחורית שלכם. כדי ללמוד צילום מאקרו מתחילתו ועד סופו, עליך להתחיל לקרוא את העצות והטכניקות במדריך זה, אותו נלמד על ידי צלם מאקרו עטור פרסים שהוצג במוזיאון הסמיתסוניאן להיסטוריה טבעית. בסוף תדעו בדיוק כיצד ליישם את ההמלצות הללו וללכוד לעצמכם צילומי מאקרו מדהימים.

מיקרו, מאקרו או מקרוב?

המונחים מאקרו ומיקרו משמשים בדרך כלל בהיבט זה של צילום, ולמרות שהמשמעויות המילוליות מנוגדות (מיקרו פירושו קטן ומאקרו פירושו גדול), שניהם מתייחסים לאותו דבר: לגרום לאובייקט קטן להיראות גדול.

צילום מאקרו אמיתי נעשה באמצעות עדשה מאקרו ייעודית (למוצרי קאנון) או מיקרו (למוצרי ניקון), בעלת היכולת להשיג הגדלה לפחות של 1: 1.

צילום מאקרו מאפשר לנו לחקור עולם זעיר, זעיר. לצילומי טבע, תמונות מאקרו כוללות בדרך כלל באגים, צמחים ופרטים קטנים אחרים שנראים בחוץ. עם זאת, צילום מאקרו הוא גם תחום מאתגר לטיפול בו וצילום נהדר מצריך קליטת שפע של טיפים וטריקים בכדי להשיג תמונות מרשימות. פרסמנו כבר מספר הדרכות לצילומי מאקרו, אז הנה סקירה של הטובים ביותר.

טיפים לצילום מאקרו

בין אם אתם נאבקים במיקוד נכון של תמונות המאקרו שלכם, או כיצד להיות יצירתיים עם תאורה ברמה מיקרו, העצות הבאות לצילומי מאקרו צריכות לעזור לכם לפתח מיומנויות אלה.

בנוסף לשימוש בטכניקות שונות, צילום מאקרו דורש ציוד שונה. עדשות מאקרו מאפשרות מרחקי מיקוד קרובים יותר ויאפשרו לך לשחזר את הנושא שלך יותר מגודל החיים.

עם זאת, ניווט בשדה המכרות של חלקי ציוד שונים יכול להיות קשה. יש דברים שהם הכרחיים, בעוד שאחרים רק ישאירו אותך ותגיע בדרך.

הציוד הדרוש לך לצילומי מאקרו

כמו היבטים רבים של הדמיה דיגיטלית, צילום מאקרו יכול להיות פשוט ובמחיר סביר או מורכב ויקר ככל שתקפידו לעשות זאת.

אם ברשותך מצלמה דיגיטלית, אתה למעשה יכול להתחיל לעשות צילום מאקרו ללא ציוד נוסף כלשהו.

לרוב המכריע של המצלמות הדיגיטליות, החל מדגמי כוון-לצילום ועד DSLRs, יש מצב מאקרו לבחירה שניתן לגשת אליו באמצעות שליטה חיצונית או דרך תפריט העינית.

אפשרות מס ‘1: מצלמות דיגיטליות עם הצבע-ו-צילום

במצלמה דיגיטלית מצביעת-כיוון, בחירת מצב המאקרו גורמת לרכיבי העדשות להתכוונן אוטומטית למיקוד קרוב.

החלק החיצוני של זה הוא שזו דרך ללא עלות וללא טרחה לצלם תמונות מאקרו ותמונות תקריב מצטיינות, הדורשת השקעה אפסית מוחלטת בציוד נוסף; החיסרון הוא שהתמונות לא יהיו באותה רמת דיוק, פירוט, הגדלה ואיכות כמו התמונות שצולמו במצלמת DSLR ועדשת מאקרו ייעודית.

אם אתה רק מתחיל לשקול להסתעף לצילומי מאקרו, מצלמת כוון-ו-צילום במצב מאקרו יכולה להיות דרך מצוינת להתחיל.

זה יכול לתת לך את ההזדמנות לחקור את האפשרויות של הקלטת נושאים קטנים מאוד ומפורטים מבלי להשקיע בציוד או לשלוט בטכניקות חדשות.

זוהי דרך ללא עלות לברר אם צילום מאקרו מתאים לך ותקבל כמה תמונות נהדרות לאורך הדרך.

אפשרות מס ‘2: מצלמות DSLR

אם יש לך מצלמת DSLR (רפלקס דיגיטלי עדשה יחידה), אפשרויות צילום המקרו שלך גדלות באופן אקספוננציאלי.

אתה יכול להשתמש בעדשות שכבר יש לך, אתה יכול להוסיף ציוד המרחיב את יכולת העדשות הקיימות שלך, או שאתה יכול לקנות עדשות ייעודיות המיועדות במיוחד לצילומי מאקרו.

כולם עובדים וכולם יכולים להפיק תמונות מעולות, כך שהבחירה תלויה בתקציב שלכם, ברמת הניסיון שלכם ובאיכות התמונות שאתם צריכים להפיק.

החל מהאפשרויות הזולות ביותר, הנה כמה רעיונות להפוך את מצלמת ה- DSLR שלך למכונת מאקרו.

תאורה אחורית עם נושאי מקרו

תאורה זה הכל בצילום. לא משנה אם אתה יורה באנשים או בפינגווינים, או אפילו בזיקית חזירית, תצטרך לדעת להדליק את הנושאים שלך כמו שצריך. תאורה אחורית היא כנראה סוג התאורה האהוב עליי; זה יוצר תמונות נעימות חזותית ומלאות אווירה.

צילום פרפרים

פרפרים הם אחד הנושאים המצוירים ביותר במאקרו, פרפרים יוצרים תמונות יפות. הם בדרך כלל צבעוניים ומכוסים בשפע פרטים שתוכלו להוציא באמצעות עדשת מאקרו.

נושא שתראה במהלך חודשי הקיץ ככל הנראה, פרפרים קשה להימנע מכיוון העדשה שלך.

צילום עכביש

אם אתה מרגיש די חסר פחד, עכבישים יכולים להיות נושא נהדר נוסף עבור צלמי מאקרו נלהבים. למעשה, הם אפילו יכולים להיראות חמודים מהזוויות הנכונות. כך או כך, חסרי החוליות הפוטוגניים האלה יפיקו תמונות שאנשים מסוימים הולכים לאהוב … ויש כאלה ששונאים!

אולם, למעשה, צילום עכבישים יכול להיות מסובך. אתה צריך להיות מלאכת שדה טובה כדי להחזיק אותם במצב, תוך כדי שתמשיך לעמוד בשורה שלך. הם נועזים בקלות והם יתנתקו אם אינך נזהר.

לכידת פרטים טבעיים בגופיות ובמשקולות

דבר שבשגרה ברחבי העולם, סלעים ושפולים הם האהובים על צילום מאקרו. הם מגיעים בכל מיני צבעים שונים, אך המורכבויות בכנפיים הן מה שמצייר צלמים כמו עש לאש.

יש הרבה חלונות הזדמנות עם חיות מיני מכונפות אלה, בין אם זה צלליות או צילומים מהם עם טל בוקר מרוכז על כנפיהם.

כיצד לצלם פרוסט וקרח

אם אינך מעריץ לצלם תמונות מאקרו של דברים שזזים, אולי ההדרכה הזו כיצד לצלם תמונות של כפור וקרח היא יותר מהסוג שלך. עם תנאי קור, הפרטים בעולם סביבנו יכולים להשתנות באופן דרמטי. הכפור והקרח מספקים דפוסים על כל משטח בו הם נוגעים, ומאפשרים לכם לחקור עולם מאקרו מופשט יותר.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *